Skocz do zawartości

Witaj na AF Club - forum foto i video :-)
Zarejestruj się już teraz aby uzyskać dostęp do rewelacyjnych funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, pisać posty, dodawać zdjęcia do galerii na forum, uczestniczyć w świetnych fotograficznych pojedynkach, konkursach, budować grupę znajomych w swoim profilu, wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować status, zarządzać profilem i wiele innych. Dołącz do naszej społeczności miłośników foto i video już teraz! Ten komunikat zostanie usunięty po zalogowaniu.
Logowanie Nowe konto
Zdjęcie

Jak pomóc forum się rozwinąć?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Juras

Juras

Początkujący

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów
  • LocationŁódź

Witam. Droga ekipo administracyjna i moderacyjna. Tak przeglądam forum i dumam nad tym iż przydał by się jej solidny zastrzyk młodej krwi. W sensie fajnie byłoby gdybyśmy wspólnymi siłami je rozkręcili. Wiem że jestem nowy na forum ale ono ma naprawdę potencjał aby być wielkim liczącym się forum w sieci. 

Jak dla mnie można byłoby uporządkować działy przegrupować je. Myśleliście może nad rozbudowaniem ekipy forum o np. grupy dajmy na to takie jak: grafik (który będzie odpowiedzialny za projekty graficzne) pomoc techniczna, ze dwóch moderatorów itd. Wiem że do ekipy forum nie można brać kogokolwiek że tak się wyrażę ktoś nie będący w temacie skryptu IPBoard może skopać/pomieszać w strukturze forum.

Ale podczas naboru do ekipy warto zrobić swego rodzaju rekrutację. Ja bardzo dobrze ogarniam silniki Mybb, phpBB3 oraz Wordpressa. Szczerze powiem że nigdy nie miałem styczności z IPBoard ale za to miałem z vBulletin.

No nie wiem, to jest takie moje głośne myślenie jeśli ekipa jest ZA to niech się jakoś odniesie do mojego wpisu, jeśli zaś nie to po prostu niech zostanie tak jak jest teraz.

kris

kris

Stały bywalec

• Moderator
  • 1520 postów
  • Locationsilesia

Cześć! 

Cieszy mnie fakt, że jesteś chętny do działania. Serio! 

Zawsze chętnie wysłucham i przekażę dalej każdy pomysł, który na celu ma dobro tego miejsca. 

Myślę jednak (zupełnie osobiście), że problem nie jest w ilości moderatorów lub to jak się działy nazywają. Problemem jest brak ludzi. Użytkowników. Forumowiczów. Po co dwóch, trzech moderatorów, jeśli nie ma treści do moderacji. 

Nie chciałbym, żebyś mnie zrozumiał źle - każda pomoc, każde rozwiązanie, polepszające to miejsce jest cenne! 

Niech i inni się wypowiedzą. Z rozmów osobistych, które miałem przyjemność przeprowadzić z użytkownikami kiedyś aktywnymi bardzo, wiem że problemów jest wiele, ale każdy mówił o braku czasu (nawet na pasję, jaką jest fotografia), o mnogości obowiązków prywatnych, a czasem o facebooku, który bezlitośnie pożera ruch na forach. Wiadomo - łatwiej się daje lajka w miejscu, które najpierw uzależniło od siebie ludzi, jak napisać kilka słów do znajomych oraz nieznajomych na forum.

• Juras lubi to

FF + 15 | 35 | 55 | 135 | 500 
thank god i'm a photographer

Lajam

Lajam

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 273 postów

Kris ma rację. Głównym problemem tego typu miejsc są dziś "social media". To tam kumuluje się główna aktywność "młodej krwi". Na FB jest cała masa grup tematycznych, które są oczywiście dość ulotnymi bytami, ale są idealne dla szukających szybkich odpowiedzi na swoje pytania. Ponadto, wszystko jest dużo łatwiejsze do ogarnięcia na smartfonie. 

Co do rozkręcania forum - moim zdaniem choćby administracja forum na głowie stanęła, to nie osiągnie tego, co da inicjatywa oddolna. To użytkownicy są motorem napędowym każdego forum i jeśli ich nie ma, nawet konkursy z kosztowymi nagrodami nie zmienią sytuacji vide - aktualne forum Sony - co miesiąc można wygrać naprawdę fajne nagrody, a w zasadzie nowych i aktywnych użytkowników można policzyć na palcach jednej ręki. Także jeśli chcemy przyczynić się do ulepszenia TEGO miejsca, zacznijmy od siebie. :)

• kris lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych