Skocz do zawartości

Witaj na AF Club - forum foto i video :-)
Zarejestruj się już teraz aby uzyskać dostęp do rewelacyjnych funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mógł tworzyć tematy, pisać posty, dodawać zdjęcia do galerii na forum, uczestniczyć w świetnych fotograficznych pojedynkach, konkursach, budować grupę znajomych w swoim profilu, wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować status, zarządzać profilem i wiele innych. Dołącz do naszej społeczności miłośników foto i video już teraz! Ten komunikat zostanie usunięty po zalogowaniu.
Logowanie Nowe konto
Zdjęcie

Lightroom Mobile

adobe lightroom

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

kris

kris

Stały bywalec

• Moderator
  • 1547 postów
  • Locationsilesia

Plotki na temat mobilnego wydania Lightrooma powracały często i często słyszałem, że nie zrobią tego. 

Aż do dzisiaj. 

Póki co na iPady, a wkrótce na iPhone i urządzenia z Androidem :D

informacje na stronie Adobe: http://www.adobe.com...oom-mobile.html

http://fstoppers.com...t-for-lightroom

Pewnie celowo wypuścili Mobile tylko w pakiecie z Photoshop CC i Lightroomem w abonamencie miesięcznym. Jak kiepsko musi się sprzedawać abonament, że nie dają możliwości po prostu kupna tej appki :(

Mam nadzieję, że LR 6, jak już wyjdzie to w klasycznej "pudełkowe" wersji.

FF + 15 | 35 | 55 | 135 | 500 
thank god i'm a photographer

Lajam

Lajam

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 275 postów

No oby, bo jak nie wyjdzie to nas skażą na DNG Converter jeśli kupimy sobie jakieś nowe puszki. :)

kris

kris

Stały bywalec

• Moderator
  • 1547 postów
  • Locationsilesia

to jest najśmieszniejsze - Adobe daje nam narzędzie by nie dać im zarobić na drogich aktualizacjach lub przywiązaniu do abonamentu. 

Pewnie, jak się zorientują to DNG Converter będzie w abonamencie...

Lajam

Lajam

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 275 postów

Generalnie to nie jest narzędzie dla hobbystów więc zakładają, że jak zarabiasz, to nie jest to dla Ciebie aż taki koszt.

Bo w sumie na zachodnie warunki te ~100 Euro za update to naprawdę niewiele. Aplikacja na iPadzie wygląda i działa świetnie, chyba skorzystam z okresu próbnego w CC.

Użytkownik Lajam edytował ten post 08 kwiecień 2014 - 12:27

kris

kris

Stały bywalec

• Moderator
  • 1547 postów
  • Locationsilesia

Ja nie skorzystam :P 
Nawet gdy będzie LR na Andoroida i o ile to ruszy na moim tablecie/telefonie, to nie przekona mnie to do CC.

Mam CS6, więc nie ma sensu przechodzenia do CC.

Jedynie co, to ich zmuszenie może mnie 'przekonać' do CC. Zmuszenie, czyli LR w CC i brak darmowego wsparcia dla DNG. 

Najśmieszniejsze jest to, że głównym powodem, dla którego stworzyli model biznesowy oparty o abonament to walka z piractwem. Szkoda, że już pierwszego dnia ten ich super pomysł legł w gruzach. Szkoda, bo odbija się to na wielu takich jak ja, którym się CC nie opłaca.Pomijam większe firmy, które mają sporo licencji, a rzadko kiedy aktualizują. 

Ciągłe promocje, przedłużone po wielokroć pokazują mi, jak wielkim niewypałem jest CC dla nich. Ciekawe, czy się kiedyś pochwalą statystykami. 

kris

kris

Stały bywalec

• Moderator
  • 1547 postów
  • Locationsilesia

Test LR Mobile na Fotoblogii >>

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: adobe, lightroom